Krabičkujem, krabičkuješ, krabičkujeme...

Autor: Martina Marčeková | 27.3.2012 o 12:01 | (upravené 27.3.2012 o 12:14) Karma článku: 6,25 | Prečítané:  1544x

Denne okolo seba stretávame rôznych ľudí, ktorých si podvedome ukladáme do krabičiek. Krabička pre sympatických, ďalšia pre tých nepríjemne pôsobiacich, zvláštna krabička pre šéfa a nadriadených, krabička pre ľudí, s ktorými nechceme mať nič spoločné a takto by sme mohli pokračovať ďalej. Každý má to svoje rozdelenie ľudí, ktoré nám však často zakrýva skutočný pohľad na vec a robí nás neempatickými, neľudskými a egoistickými. Poďme si v krátkosti rozobrať dôsledky nášho krabičkovania.

Krabička s nápisom sympatický

Do nej vkladáme človeka, ktorý v nás vyvoláva pocit, že my sami sme mu sympatickí, resp. mohli by sme byť. Zväčša ide o charizmatického človeka alebo človeka, ktorý sa veľa usmieva a pôsobí optimisticky alebo o človeka, ktorý v sebe nesie niečo, čo my sami nemáme a obdivujeme to na ňom.

Pri rozhovore s človekom z tejto škatuľky sa cítime byť uvoľnenejší, prejavujeme mu sústredenú pozornosť a usmievame sa. Takýmto správaním spôsobíme, že vycíti náš pozitívny prístup k nemu a aj nás zaradí do krabičky s vyšším skóre.

 

Krabička pre nepríjemne pôsobiacich

Tu patria na prvý pohľad zväčša vážne typy osobností alebo uzavreto pôsobiace bez známky sympatií voči nám ako aj ľudia, u ktorých nie je také jednoduché zaradiť sa do pozitívnych krabičiek, pre ktorých zdanlivo nie sme atraktívni.

Pri rozhovore s ľuďmi, ktorí sú zaradení do tejto krabičky cítime, že nie sme vo svojej koži. Svoju nervozitu prenášame do rozhovoru a nie sme otvorení na množstvo tém, ktoré bez problémov rozoberáme so "sympatickými". Týmto ovplyvníme aj človeka s ktorým komunikuje. Ten vycíti nezáujem a uzavretosť a taktiež si nás zaradí do krabičky s nižším skóre.

 

Dôležitú rolu zohráva fakt, že naše dojmy a zaradenia ľudí sú často krát ovplyvnené mnohými okolnosťami. To, ako niekoho na prvý pohľad vnímame neznamená, že taký v skutočnosti je. Chybné zaradenie človeka do krabičky, ktorá so sebou prináša množstvo predsudkov nás oberá o hodnotné vzťahy a nás samých uzatvára do krabíc, ktoré nám prinášajú nepríjemnosti.

Preto ak ste jeden z tých, čo krabičkujú, skúste si dať záväzok a zaraďovať všetkých do krabičky s najvyšším skóre alebo krabičky jednoducho zahoďte. Uvidíte, aké zmeny to prinesie do vášho života.

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Má tu veľkú základňu, hovoria o Uhríkovi v Nitre. Súperi kandidatúru extrémistu zľahčujú

V Banskobystrickom kraji kandidáti zisťujú preferencie pravidelne.

DOMOV

Slovensku hrozí, že príde o desiatky miliónov eur

Peniaze z Únie Slovensko zrejme nestihne odčerpať do konca roka.

ŠPORT

Sagana možno čaká deň, keď nezaprší

Aký je nórsky Bergen, mesto, v ktorom bude cyklista bojovať o titul.


Už ste čítali?